ULUTEK, FİRMALARINI BAŞARIYA GÖTÜRECEK PROJELERİNİ TANITTI

  • <%=haberItem.BASLIK %>
17 Aralık 2021 Cuma

ULUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, Teknopark’ta faaliyet gösteren firma yetkilileriyle bir araya geldi. ULUTEK’te yer alan firmaların önünü açacak yeni projeleri firmalara tanıtan Karagöz, firmaların başarısı için ULUTEK Yönetiminin özveriyle çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı. 


ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, 2021 yılında bölgenin geliştirilmesi ve kalkındırılması adına yürütülen faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunmak için firmaların yöneticileri ile bir araya geldi. ULUTEK firmalarının bölgede yürüttükleri ar-ge çalışmalarıyla, kente ve ülkeye önemli kazanımlar sağladığını belirterek, ULUTEK’in bu noktada kolaylaştırıcı rol üstlendiğini aktaran Karagöz, “Mevcut ve yeni projelerle firmalarımızın önünü açmaya devam ediyoruz, firmalarımızla bir araya gelerek tespit ettiğimiz ihtiyaçlara çözüm için çalışmalar yürütüyoruz. Nitekim, sunduğumuz birçok hizmetin de katkısıyla, ULUTEK Teknoparklar arasındaki yükselişini sürdürmeye devam ediyor” dedi.

DOLULUK ORANI YÜZDE 100’E ULAŞTI
Bilişim sektöründe yaşanan yoğun rekabet ortamında ULUTEK firmalarının önemli bir konumda olduğunu söyleyen Genel Müdür Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Ülkemizde sanayinin lokomotif kenti Bursa’da, üniversite-sanayi iş birliği modelini en iyi şekilde kurgulamak için el birliğiyle çalıştık. Tüm dünyada yaşanan küresel salgın nedeniyle çevrimiçi eğitimlerin yaygınlaşması sonucu, 2021 yılı içerisinde satış, pazarlama, ihracat, ar-ge inovasyon, destekler, teşvikler ve kişisel gelişim konularında 90’ı aşkın webinar gerçekleştirdik. Uluslarasılaşma odaklı yürüttüğümüz projelerin yanı sıra firmaların teknik kapasitesine katkı sağlayacak Prototipleme Merkezi’ni faaliyete almaya hazırlanıyoruz. 2021’de devreye aldığımız ULUTEK Partnerim Platformu ile sanayi ile Ulutek firmalarının yetkinliklerini buluşturarak yenilikçi çözümlerin sanayiye aktarımına köprü oluyoruz. Kentimizin sanayi kapasitesini bilişim sektörüyle canlandırmak için ortaklaşa yürütülebilecek çalışmalarımızı artırdık. Bundan sonraki süreçte, başarılarımıza ivme kazandırarak, kentimizde ve ülkemizde teknoloji ekosistemini güçlendirmeye devam edeceğiz. Teknoloji liginde daha üst sıralarda yer almak için çabalarımızı artıracağız” diye konuştu.