ULUTEK FİRMASI, AZERBAYCAN'DA İLGİ ODAĞI OLDU

  • <%=haberItem.BASLIK %>
2 Kasım 2022 Çarşamba

Azerbaycan’da Sağlık İş Forumu ve Fuarı AZMEDICA’ya katılan ULUTEK Teknopark firması Prestij Yazılım ve Bilgi Sistemleri, Ar-Ge çalışmalarıyla ilgi odağı haline geldi.

Ar-Ge çalışmalarını ULUTEK Teknopark bünyesinde sürdüren Prestij Yazılım ve Bilgi İşlemleri Firması Yurtdışı Koordinatörü ve Genel Müdür Cem Köse, “Yıllar içinde sağlık sektöründe kazandığımız tecrübe ve bilgi birikimini Azerbaycan’daki firmalarla paylaştık” dedi.

UYGULANABİLİR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR HİZMET
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ar-Ge faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Cem Köse, “Ürettiğimiz inovatif çözümler ile sağlık kurumlarının hizmet kalitesini yükselten, tüm iç süreçlerin dijital platformdan yönetilmesini sağlıyoruz. Alışılmış sistemlerin dışında uygulanabilir ve sürdürülebilir bir anlayışla hizmet veriyoruz. 1996 yılından bu yana faaliyet alanımızla ilgili olarak Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Başlangıç olarak tıp bilişimini tercih eden firmamız, bu alanda uzmanlaşarak sağlık tesisleri için inovatif yeni proje ve çözümler için çalışmalarına devam etmektedir” diye konuştu.

ÜLKEMİZDEN AZMEDICA’YA KATILAN TEK FİRMA
ULUTEK Teknopark bünyesinde yürüttükleri milli sağlamlık projesinin tanıtımı için boy gösterdikleri fuara Türkiye’den sadece kendi firmalarının katıldığının da altını çizen Köse, “Bu fuara Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile mevkidaşı Teymur Musayev, iki ülkenin sağlık sektörünün önde gelen isimleri ve çok sayıda davetli katıldı. Farklı teknolojileri takip eden yenilikçi firma anlayışı, Ar-Ge'ye verdiği önem ve ileriye yönelik çözümler ile katma değeri yüksek, sosyal fayda yaratan projelere imza atmış bir firmayız. Bu projelere AltivaLIS (Laboratuvar Bilgi Sistemi), Dental Klinik (Ağız Diş Sağlığı Poliklinik Dokunmatik Ekran Hasta Takibi), Hasta Tanıma Sistemi-Yeni Nesil TC Kimlik Kartları Uyum Projesi örnek olarak gösterilebilir. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da firma ve hizmetlerimizin gördüğü yoğun ilgi bizi ziyadesiyle gururlandırdı. Yurt dışı tanıtım faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.