ULUTEK FİRMALARI, TEKNOLOJİ FUARLARINDA BOY GÖSTERDİ

  • <%=haberItem.BASLIK %>
17 Kasım 2021 Çarşamba

ULUTEK Teknopark koordinasyonu ile bölgede faaliyet gösteren  firmalar, lider teknoloji fuarlarında, yurt içinde ve yurt dışında çalışan teknoloji üreticileri ile bir araya gelerek sektör profesyonelleri ile yeni iş birliği imkânlarını doğuracak görüşmelerde bulundu. 

Ulutek Teknopark’ta faaliyet gösteren sektörde öncü firmalarımızdan Serim Bilişim, Hizmet ve teknoloji sağlayıcılarını, girişimcileri ve yazılım geliştiricileri yerel ve küresel satın almacılar ve yatırımcılarla yeni iş fırsatları yaratmak üzere 20 bin ziyaretçi ile bu yıl ikinci kez düzenlenen  mobil teknolojiler fuarı Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansına, Bren İleri Teknolojiler, Ithinka Bilişim ve Yeditek Mühendislik “Endüstriyel Dönüşüm” temasıyla  imalat sanayinin önde gelen firmalarını 16 ülkeden 467 firmayı fiziksel ortamda, 80 firmayı ise dijital ortamda toplamda 30 bin  ziyaretçiyle buluşturan Avrasya’nın lider sanayi fuarı WIN EURASIA Fuarına, BG-Tek Bilişim ise Belediyeciliği güncel teknolojilerle buluşturmayı hedefleyen, ulaşım araçları, geçiş ve aktarma sistemleri, kent mobilyaları, park ve bahçe düzenlemeleri, bahçe süs bitkileri, peyzaj, altyapı spor malzemeleri, güvenlik, yangın ve iş sağlığı basta olmak üzere "insan ve çevre" temalı çalışmaların sergilendiği  9. City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarına katıldık.

FİRMALARIMIZIN FUARLARA KATILIMINI ÖNEMSİYORUZ, 
Teknolojinin buluşma noktası olan fuarları ziyaret ederek projeleri inceleyen ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Teknoloji ekosistemine ev sahipliği yapan bu fuarlar, ülkemizin Ar-Ge ve inovasyon atılımlarını hızlandıracak niteliktedir. Dijital ekonomik çağın etkin ve hızlı bir şekilde yayıldığı günümüzde, firmalarımızın da bu dönemin ötesinde çalışmalar yürütmesinden dolayı mutluluk duyuyor ve firmalarımızın fuarlara katılımını önemsiyoruz. İşbirliği yapılan fuar firmalarına, firmaların katılımları sürecinde sağladıkları kolaylıklar ve işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bilim merkezi konumunda olan fuarların, ülkemizin milli teknoloji hamlesini ivmelendireceğine inanıyorum. Ülkemizde teknoloji yatırımlarının arttığı ve çeşitlendiği, girişimcilik ekosisteminin güçlendiği ve yenilikçi çalışmaların geliştirilmeye devam edeceği bir gelecek bizleri bekliyor.  Firmaların bu kadar yoğun yaşanan rekabet içinde başarılı olabilmek için diğer faktörler yanında, bazı pazarlama stratejilerini de iyi kullanabilmeleri gerekmektedir. İşte bu pazarlama stratejilerinden bir tanesi ve en önemlisi de kendi sektöründe dünyayı takip etmek ve büyük pazarlara dahil olmaktır. Bunun en uygun şekli de fuarlardır.”dedi