Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, GOSB TEKNOPARK ev sahipliğinde "7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

7 Ekim 2019 Pazartesi

Ülke genelindeki Teknoparklardan yaklaşık 160 katılımcı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Teknopark yöneticileri ve uzmanların da katılım sağladığı etkinliğin ilk 2 gününde eğitim sunumları, Teknoparkların iyi uygulama örnekleri, yuvarlak masa toplantıları yapılmış 3.gününde ise sosyal gezi organizasyonuna katılım sağlanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın himayesinde GOSB Teknopark'ın ev sahipliğinde 3-4-5 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen “7.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı”na ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan KARAGÖZ, Gn. Md. Yard. Hakan GEDİKLİ ve Proje İzleme ve Değerlendirme Sorumlusu Emel Morina GÜZEL katıldı.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 7. Koordinasyon Toplantısı'nın açılış konuşmasını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü M. Bilal MACİT gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından protokol konuşmasını gerçekleştirmek üzere GOSB Teknopark YK Başkanı İsmail S. TURFANDA söz aldı. Konuşmaların ardından Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, SGK ve İşkur uzmanları eğitim sunumlarını gerçekleştirdi. Toplantının ilk gününün sonunda ise; GOSB Teknopark ziyaret edildi ve Teknopark uzmanları bölgelerinde yer alan firmalar hakkında bilgilendirmede bulundu, Gebze OSB’de faaliyet gösteren Arçelik-LG, MG ve Besa firmaları ziyaret edildi.

Toplantının ikinci gününde eğitim sunumları devam ederken, farklı uzmanlık alanlarında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri yetkilileri ve bakanlık uzmanları tarafından tecrübelerini paylaşmak üzere SGK uygulamaları, TGB yönetici a.ş.lerinin yapıları, Mali Uygulamalar, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Kuluçka konularında yuvarlak masa toplantıları organize edildi. TGB iyi Uygulama Örnekleri (Fırat TGB, Erciyes TGB, Ankara Teknopark, Muallimköy TGB, Gaziantep TGB) sunumları yapıldı. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Başkanı Faruk İNALTEKİN Yıllık Faaliyet Bilgilendirmesi yaptı.