ULUTEK, TEKNOFEST 2024 İÇİN T3 VAKFI YETKİLİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

  • <%=haberItem.BASLIK %>
23 Ocak 2024 Salı

ULUTEK Teknopark ve T3 Vakfı Yetkilileri bir araya gelerek Teknofest'in 2024 yılında Adana'da düzenleyeceği etkinlikler, teknoloji yarışmaları ve büyük ödüllerle dolu festivale katılım konusunda iş birliği imkanlarını değerlendirdi.

ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz ve ULUTEK yetkilileri, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Bursa İl Sorumlusu Nurkan Karabulut ve Bursa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Teknoloji Şube Müdürü Ali Oğuzhan Yıldız ile Türkiye'de teknoloji üretmeye yönelik bireysel yetkinliklerin geliştirilmesi ve toplumsal bilincin artırılması hedefiyle düzenlenen Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali hakkında Adana'da gerçekleştirilecek olan 2024 etkinliği için iş birliği imkanlarını değerlendirmek üzere bir araya geldi. 


‘ULUTEK ÖNEMLİ BİR POTANSİYELE SAHİP’
Teknofest'in, gençlerin teknolojiye olan ilgisini artırmayı hedefleyen önemli bir platform olduğunu vurgulayan Nurkan Karabulut, “Dünya genelinden katılımcıların olduğu festival, ülkemizin savunma, havacılık ve uzay sanayilerinde uluslararası iş birliklerinin önemli bir zeminini oluşturuyor. Türkiye'nin teknolojik ilerlemede öncü bir rol oynaması için Teknofest gibi organizasyonlarda Teknopark yeteneklerinin ve teknoloji projelerinin festival kapsamında daha etkin bir şekilde temsil edilmesine katkı sağlaması çok önemli. Teknoloji tabanlı işletmelerin, start-up'ların ve Ar-Ge odaklı firmaların katılımına açık olan Teknofest, teknoparklardaki inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerine ivme kazandırmayı da hedefliyor. ULUTEK Teknopark bu açıdan büyük bir potansiyele sahip, biz de teknoparklara ve Ar-Ge merkezlerine ulaşarak bu potansiyeli ortaya çıkarmaya uğraşıyoruz.” dedi

"TEKNOFEST, TÜRKİYE'NİN TEKNOLOJİK GELİŞİMİNE VE GENÇ YETENEKLERE BÜYÜK FIRSATLAR SUNUYOR"
ULUTEK Teknopark Genel Müdürü İrfan Karagöz ise, “Teknofest, sadece bir yarışma olmaktan ziyade ülkemizin teknolojik gelişimine katkı sağlamak ve genç yetenekleri desteklemek adına büyük bir fırsat sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda da teknoparkımızdan katılan firmalarımız oldu ve ayrıca Bursa Uludağ Üniversitesi'nden önemli projeler de öne çıktı. Bu başarılar hem kentimizin hem de Teknopark’ın güzel bir temsili oluyor. Bu çerçevede, Teknoparklardaki Ar-Ge ve tasarım merkezlerinden gelen katılımcıların sayısının artırılması, sadece bireysel başarılarını değil, aynı zamanda Türkiye'nin teknolojik potansiyelini de artıracaktır. Firmalarımızın potansiyeline inanıyor ve böyle organizasyonlara dahil olmaları konusunda desteklerimize devam ediyoruz” sözlerini kullandı.