İYİ YÖNETİM, ŞİRKETİN İTİBARINI GÜÇLENDİRİR

  • <%=haberItem.BASLIK %>
15 Kasım 2023 Çarşamba

Bilgilendirme eğitimleriyle bünyesindeki firmalara katkı sağlamaya devam eden ULUTEK Teknopark, Sigma Center işbirliğiyle ‘Yönetim Sistemleri Bilgilendirme Eğitimi’ verdi.

Teknolojik bilgi üretmek ve üretim yöntemlerinde yenilik geliştirmek amacıyla hizmet vermeye devam eden ULUTEK Teknopark, firmaların verimliliğini ve rekabet güçlerini artırmak için ‘Yönetim Sistemleri Bilgilendirme Eğitimi’ düzenledi.

KALİTE, MALİYET VE HIZ ÜÇGENİNE DİKKAT EDİLMELİ
Rekabet ve yönetim sistemleri, kuruluşlarda değişim için yol haritası, sürekli iyileştirme kültürünün oluşturulması gibi konularda bilgi aktarımında bulunan Sigma Center, Yönetim Sistemleri Uzmanı Sevilay Albay, rekabet ortamı oluşturmak için kaliteli ürünler ya da hizmetler sunmanın, maliyetleri rekabetçi seviyede tutmanın ve zamanı etkin kullanarak müşterilere hızlı bir şekilde hizmet sunmanın önemli olduğunu dile getirdi. Sevilay Albay, “Müşterilerin gereksinimleri gittikçe artıyor. Bizim de bu gereksinimleri doğru zamanda, daha az maliyetlerle ve kaliteli şekilde karşılayabilmemiz için kalitesizlik maliyetlerimizi azaltıp, kendimizde iyileştirme projeleri yapmamız lazım. Yönetim sistemleri, işletmelerin bu unsurları bir araya getirmesine yardımcı olur. Eskiden üretici hükümdarken şimdilerde bunun yerini müşteri aldı. Müşteri odaklı bir bakış açısıyla hareket eden işletmeler, müşteri gereksinimlerini doğru zamanda ve en iyi şekilde karşılayarak rekabet avantajı elde edebilirler.” dedi.

FARKLI SİSTEMLERE UYUM SAĞLANMALI
Kuruluşları sistematik, şeffaf ve kontrol edilebilir bir yapı içerisinde yönetebilmek için geliştirilmiş standartlar ve farklı yönetim sistemlerine uyulması gerektiğini de dile getiren Albay, “Kalite, çevre, iş güvenliği ve yalın üretim gibi pek çok yönetim sistemi mevcut. Kuruluşlar özellikle uluslararası ticaret yapıyorlar ise müşteriler bu sistemleri uyguluyor olmalarını bekliyor. İyi bir yönetim sistemi, müşteri memnuniyetini artırarak şirketin itibarını güçlendirir. Farklı ülkelerde geçerli olan yasal ve düzenleyici gerekliliklere uyum, uluslararası ticaret yapan şirketler için büyük önem taşır. Yönetim sistemleri, bu uyumu sağlamak için gerekli prosedürleri ve süreçleri belirler, şirketin istikrarını ve sürdürülebilirliğini sağlar ve tedarik zinciri yönetimini etkinleştirerek daha düzenli ve verimli bir işbirliği sağlar.” ifadelerini kullandı.