BEBKA'YA YENİ ADRESİNDE ZİYARET

  • <%=haberItem.BASLIK %>
17 Ağustos 2021 Salı

Bursa Uludağ Üniversitesi, ULUTEK Teknopark ve Bursa Uludağ TTO Yönetimi, BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak’ı ajansın yeni hizmet binasında ziyaret etti.

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Doğangün ve Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Genel Sekreter Osman Dikmen, ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz ve Bursa Uludağ Teknoloji Transfer Ofisi (Bursa Uludağ TTO) Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Eren ile ULUTEK Teknopark ve Bursa Uludağ TTO yöneticileri, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri M. Zeki Durak’ı ziyaret etti. Ziyarette girişimcilik odaklı çalışmalar görüşülerek, ortaklaşa yürütülebilecek projeler masaya yatırıldı. Aynı binada faaliyet göstermeye başlayan Bursa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Latif Deniz de ziyaret edildi. 

‘ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİKLERİNE AÇIĞIZ’
Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, BEBKA’nın kalkınma politikaları noktasında yaptığı çalışmaların bölgeye çok önemli katma değerler sağladığını söyledi. ULUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz de BEBKA’nın hayata geçirdiği projeler ile kente vizyon katan bir rol üstlendiğini ve ortak çalışmalar yapmaktan dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi. Bursa Uludağ TTO Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Eren de üniversite-sanayi iş birliklerinin geliştirilerek girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda teknoloji ve inovasyon merkezli proje fikirlerini çok önemsediklerini ifade etti. ULUTEK Teknopark ve Bursa Uludağ TTO’nun Bursa’da bilişim ve teknoloji alanında önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirten BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak da, BEBKA olarak üniversite-sanayi iş birlikleri için üretilecek projelere her zaman destek vereceklerini ve her iki kurumdan da daha çok yararlanacaklarını kaydetti.