DİJİTAL PAZARLAMA KÂRLILIĞI ARTIRIR

  • <%=haberItem.BASLIK %>
29 Mayıs 2021 Cumartesi

ULUTEK Teknopark’ta firmalara pazarlama stratejileri anlatıldı. Genel Müdür Prof. Dr. İrfan Karagöz, dijital pazarlama ile ticarette kârlılığın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

ULUTEK Teknopark’ın çevrimiçi bilgilendirme etkinlikleri kapsamında firmalara, pazarlama stratejileri oluşturma ile şirketlerin satışta öne çıkmaları için bilgiler aktarıldı. ‘Teknoparklarda Pazarlama Stratejileri Oluşturma’ webinarında dijital pazarlamanın gerektirdiği dönüşüme dikkat çekildi. 

‘HIZLICA UYUM SAĞLAMALIYIZ’
ULUTEK Teknopark, Bissatek Bilişim Eğitim Danışmanlık,  Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle düzenlenen webinarda işletmelerin ürünlerini doğru pazarlamaları noktasında katma değer yaratacak stratejiler paylaşıldı. ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Dijitalleşen dünyada satışlarımızı da süratli bir şekilde dijital ortama taşımak zorundayız. Pandeminin adeta hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirdiği dijitalleşme, her şey normale dönse bile önemli bir zaruret olacak. Firmalarımız, çağın getirdiği değişime hızlıca ve tam entegre şekilde ayak uydurarak geliştirecekleri yeni pazarlama teknikleri ile daha kârlı bir ticaret yolu oluşturabilir” diye konuştu.
 
‘TEKNOLOJİK İNOVASYONLAR GELİŞTİRİN’
Bissatek Genel Müdürü-Bilişim ve Yönetim Sistemleri Uzmanı Bahadır Güngör, güncel teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve müşteri ilişkilerinin de bu bağlamda doğru yürütülmesi gerektiğini belirterek “Dijitalleşen pazarlama, işletme ile tüketiciler arasındaki köprüyü kuran yapıdır. Dijital pazarlamayı önemsemeyen, bütçe ayırmayan büyük ve orta ölçekli işletmeler satış konusunda ve dolayısıyla rekabette pazardaki rakiplerine göre daha geri plana düşebilir. Teknolojik inovasyonlar ile yeni ürün ve süreçlerin esaslı teknolojik iyileştirilmesini sağlamalısınız. Başarıyla ulaşabilmek için iyi bir işletme yapısı kurmakla birlikte, sektördeki ihtiyaç ve taleplere yönelik boşlukların belirlenerek ürünün pazar konumunun tespit edilmesi, önemli fırsatlar sunacaktır” ifadelerini kullandı.