BUTECH ÜYESİ FİRMALARA PAZARLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

  • <%=haberItem.BASLIK %>
7 Mayıs 2021 Cuma

HİSER Projesi kapsamında faaliyete geçirilen ULUTEK Bilişim Kümesi BUTECH’te üye firmalara, satış teknikleri ve yönetimi eğitimi verildi. Eğitimde stratejisini doğru kurgulayan firmaların satışta öne çıkacakları vurgulandı.

ULUTEK Bilişim Kümesi BUTECH tarafından Ticaret Bakanlığı destekli Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması (HİSER) Projesi kapsamında düzenlenen Bilişim Sektörü ve Pazarlama Eğitimi’nde, satışta başarı sağlamanın yöntemleri anlatıldı. İdealkoç Kurucu Ortağı Naz Tezcan, “Stratejilerimizi doğru kurgulamış, satışlarımızı geliştirmiş firmalar olmalıyız” dedi.

‘DİNAMİKLERE UYUM SAĞLAYIN’
Satışta başarı elde etmek için doğru kanallar yoluyla hedef müşteriye ulaşmak gerektiğini vurgulayan eğitimci Naz Tezcan, “Müşteri değerini tanımlamak için tercihlerini ve sebeplerini anlayabilmemiz büyük önem teşkil ediyor. Satış ekibinin amacı müşteri için mükemmel değeri istediği zamanda ve en yüksek finansal getiriyi sağlayacak şekilde sunmaktır. Hedef müşterilerimize, ihtiyaçlarının karşılandığı ve problemlerinin çözüldüğü hizmetler sunmalıyız. Dış çevrenin hangi yöne doğru gideceğini belirleyerek iç ekibimizde yapacağımız değişiklikler, bizi birkaç adım öne çıkaracaktır. Satış süreçlerindeki kopuklukları analiz ederek sürekli olarak mevcut durumumuzu güncellemeliyiz. Zaman içerisinde değişen dinamiklere göre yeni stratejiler belirlemeliyiz. Bu süreçte rakiplerimiz ile kıyaslamalar yapmak da faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

‘HEDEFLERİNİZİ YENİLEYİN’
Doğru performans yönetiminin iyi bir satış ekibini ortaya çıkaracağını da vurgulayan Tezcan, “Pazarın ve piyasanın şartları sürekli güncelleniyor. Satış hedeflerimizi değişen şartlara uyum sağlayarak yenilemeliyiz. Stratejilerimizi revize ederek, bu doğrultuda ekibimizin yetkinliğini artırmalıyız. Firmamızdaki tüm iç paydaşların satış felsefesini benimseyerek hedef birliğine doğru ilerlemesi, çalışmalarımızı başarıya ulaştıracaktır.  Geçmiş satışlarımızdaki müşteri şikâyetlerini tespit ederek kök sorunları bulmalıyız. Çözüme gitmeden önce karşılaşılan sorunlara karşı aktif ve takım olarak problem çözme tekniklerini çok iyi bir şekilde kullanabilmek, sürekli iyileşmeyi getirecektir” şeklinde konuştu.