Ulutek Ailesi Bir Araya Geldi

5 Şubat 2020 Çarşamba

ULUTEK Teknopark çatısı altında çalışmalarını sürdüren firmaların temsilcileri, ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof.Dr.İrfan Karagöz’ün ev sahipliğinde, 2020 yılı faaliyetleri hakkında görüşlerin paylaşıldığı ve taleplerin dile getirildiği kahvaltıda bir araya geldiler. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Genel Müdürü Prof.Dr. Recep Eren’in yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen aynı zamanda ULUTEK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Serim ve ULUTEK Genel Müdür Yardımcısı Hakan Gedikli de katıldı.

Görevde bulundukları 8 ay süresince gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgiler veren ve ardından ULUTEK’i, Teknokentler sıralamasında daha üst sıralara taşıyacak çözümleri firma temsilcileriyle paylaşan Prof.Dr. İrfan Karagöz, ULUTEK bünyesindeki firmaların performaslarını arttırmaları gerektiğine dikkati çekerek “Proje başvurularınızla birlikte patent sayısının ve cirolarınızın da artmasını bekliyoruz” dedi.

Firma performanslarındaki artışın yanı sıra, yeni yatırımlara da ihtiyaç duyduklarını dile getiren Karagöz, “ULUTEK olarak yatırım konusunda üzerimize düşeni yapma konusunda kararlıyız. AR-GE alanları, atölyeler, spor ve sosyal alanları içinde barındıran yeni bir proje gerçekleştiriyoruz. Bununla ilgili bir yatırımcı bularak, yeni binalarımızın etap etap yapımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

TTO Genel Müdürü Prof.Dr. Recep Eren de, Teknoloji Transfer Ofisi’nin faaliyetleri ve ULUTEK bünyesindeki firmalara verebilecekleri desteklerle ilgili kapsamlı bir bilgilendirmede bulundu.

Firma temsilcileri toplantının son bölümünde söz alarak, taleplerini, beklentilerini ve sıkıntılarını ifade ederken, başta ULUTEK Genel Müdürü Prof.Dr.İrfan Karagöz ve TTO Genel Müdürü Prof.Dr.Recep Eren olmak üzere, her iki kurumun profesyonelleri de interaktif bir şekilde firmalarla çözüm önerilerini paylaştılar.