TÜRKİYE'NİN İLK İNSANSI BIONIC ROBOT ATÖLYESİ ULUTEK TEKNOPARK'TA KURULDU

  • <%=haberItem.BASLIK %>
28 Şubat 2024 Çarşamba

Türkiye’nin ilk insansı Bionic Robot Atölyesi olan Biorobotic Atölye ULUTEK Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren Biorobotec firması tarafından kuruldu. 

ULUTEK Teknopark’ta çalışmalarını sürdüren Biorobotec firma kurucusu Adem Aksu, Teknopark içerisinde, gençlere, eğitimcilere ve eğitimci olmak isteyenlere Biorobotic Eğitim çerçevesinde kodlama, yapay zeka, Bionic Robotlar konusunda eğitim vermeye hazırlandıklarını açıkladı.

‘Geleceğin Teknoloji Liderlerini Yetiştirmeyi Hedefliyoruz’
Teknolojinin çok hızlı değiştiği günümüzde, son gelişmelerin gençlere ve eğitimcilere aktarılmasının büyük önem taşıdığını belirten Biorobotec firma kurucusu Adem Aksu, “Gerçekleştireceğimiz eğitimler kapsamında gençlere kodlama, görüntü işleme, Bionic Robotlar ve yapay zeka konularında kapsamlı, güncel ve kaliteli bir eğitim sunmayı hedefliyoruz. Öğrenciler firmamızın geliştirdiği Biorobotic Eğitim Materyalleri ile gerçek bir robot üzerinde uygulamalı çalışacaklar ve bu sayede robotların tasarlanması, programlanması ve çalıştırılması hakkında detaylı bilgi edinecekler. Ayrıca geliştirdiğimiz yapay zeka destekli Biorobotic Eğitim Portalı ile öğrencilere interaktif bir öğrenme ortamı sağlamayı ve çeşitli projeler, yarışmalar ve etkinlikler sunmayı hedefliyoruz. Öğrenciler, bu portal aracılığıyla hem eğlenecek hem de öğrenecekler. Bu doğrultuda nisan ayında başlayacak eğitimler için mart ayında ön kayıt almaya başlayacağız. Yaz tatili için de düzenleyeceğimiz Biorobotic Kampları ile gençlere eğlenceli, eğitici ve unutulmaz bir deneyim yaşatmayı planlıyoruz.” dedi. Aksu, Robotik Kodlama alanında uzmanlaşmak isteyenlerin yetkinliklerinin artırılmasını ve geleceğin Biorobotic eğitimcilerinin yetiştirilmesini de amaçladıklarını belirtti. 

Prof. Dr. Karagöz: “Yenilikçi Projelere Destek Vermeye Devam Ediyoruz”
ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, ULUTEK Teknoparkta verilecek olan Türkiye’nin İlk İnsansı Bionic Robot eğitimlerinin, Teknopark’ın kuruluş amacına hizmet edeceğini vurguladı. Prof. Dr. Karagöz, “Teknopark olarak Ar-Ge ve yenilikçi projelere destek verme misyonumuz, bu eğitimle bir kez daha ön plana çıkıyor. Gençlerimizin ve eğitimcilerimizin bu alandaki yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlayacak olan Biorobotic eğitimlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız.” dedi.