GLOBAL BAŞARININ FORMÜLÜ: KURUMSAL YABANCI DİL

  • <%=haberItem.BASLIK %>
17 Ocak 2024 Çarşamba

ULUTEK Teknoloji Sahnesi ile firmalarına farklı konularda etkinlik ve eğitimler düzenleyen ULUTEK Teknopark, yeni yılın ilk çevrimiçi etkinliğini The Fabrika Inotek iş birliği ile gerçekleştirdi. 


Teknoloji alanında attığı adımların yanı sıra firmalarının gelişimini desteklemek amacıyla farklı konularda etkinlikler düzenleyen ULUTEK, The Fabrika Inotek/ Akademik Uluslararası Dil Okulları Koordinatörü Utku Perinçek’in konuşmacı olarak katıldığı “Dil Yetenekleriyle Güçlenen Ekip: Global Başarıya Giden Yolda Kurumsal Yabancı Dilin Rolü” başlıklı etkinlik ile firmalarına kurumsal hayatta yabancı dilin rolü ile ilişkili çeşitli bilgiler sundu. 

‘DİL, GLOBAL PAZARA AÇILMANIN FORMÜLÜDÜR’
Etkinliğe katılım sağlayarak açılış konuşmasını yapan ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz,  “Programımızın esas amacı, firmalara konu hakkında bilgilendirme sağlamak ve firmalar arasında etkileşim kurarak iş birliği imkanlarını geliştirmektir.” sözleriyle dile getirirken “2024 yılının tüm katılımcılarımıza mutlu, başarılı ve verimli bir yıl olmasını diliyorum.” diyerek katılımcıların yeni yılını kutladı. 
“Ortak bir dilde yüksek düzeyde mesleki yeterliliğe sahip olmak, uyumlu bir çalışma ortamı yaratmanın, işlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesinin ve global pazara açılmayı sağlamanın formülüdür” diyerek dil yeteneklerinin öneminin altını çizen Utku Perinçek, dil yeterliliğinin özgüven, performans ve üretkenlik artışı ile kariyer gelişimine etkisi gibi konuların yanında çalışanlara dil eğitimi sunmasının şirketler için faydası konusunun da üzerinde durdu. Perinçek, “Çalışanların dil becerilerini geliştirmek, şirketinizin müşteri ihtiyaçlarını karşılama şansını artırması ve gelecekte daha iyi iş ilişkileri kurması anlamına gelir. Ayrıca, farklı arka planlara sahip zengin bir müşteri tabanına erişmeniz de mümkün olur.” sözleriyle dil becerisini geliştirmenin önemini vurguladı.