Ulutek Yönetiminden İtü Magnet Tridi Fablab Ve Gebze Bilişim Vadisi Ziyaretleri

Avrupa Birliği Rekabetçi Sektörler Programından alınan GAP4SMSE Projesi kapsamında Ulutek Teknopark bünyesinde kurulma çalışmaları devam eden ve 2019 sonu-2020 başlarında açılması planlanan Hızlı Prototipleme Atölyesi’ne emsal oluşturması ve yapılabilecek işbirliği fırsatlarını değerlendirmek üzere İTÜ Magnet bünyesinde faaliyet gösteren TRİDİ (FABLAB) atölyesi Gn. Md. Mehmet Kanık, Gn. Md. Yard. Hakan Gedikli ve Uludağ TTO Uzmanı Selim Erkek’ten oluşan ekibimizce ziyaret edilmiştir.

TRİDİ firma kurucu ortakları Sultan Nur Bulut, Çınar Topaloğlu ve Can Onart eşliğinde; FABLAB bünyesindeki makine parkı incelenmiş, hizmet verilen sektörler, uygulanan iş modeli ve işbirliği fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. İleriki dönemlerde Fab-Lab kurulumu, eğitimi ve ortak iş/proje geliştirme  alanlarında işbirliği yapma konularında mutabık kalınmıştır. 

Ayrıca, Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesinin genişletilmesi çalışmalarına örnek teşkil etmesi bakımından Gebze Bölgesinde 3,5 milyon m2 üzerine kurulması planlana ve kısmen faaliyete geçmiş bulunan Bilişim Vadisi de ziyaret edilmiştir. Bilişim vadisi İş Geliştirme Uzmanları Tuba Öztepe ve Salih Ötegen ile bölgenin planlaması, mevcut durumu, verilen hizmetler ve ortak işbirliği fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.