Uludağ Üniversite'si 7. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri

Uludağ Üniversitesi tarafından bu yıl 7. si düzenlenen Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri etkinliği 3-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. Etkinlikte Türkiye’nin her yerinden araştırmacılar, bilim insanları ve sektör temsilcileri bir araya geldi.

Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programın açılış törenine Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, kent protokolü, üniversite yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay 7. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri etkinliğinin Ar-Ge ve inovasyon kültürünün toplumun tüm katmanlarına yaygınlaşması adına büyük değer taşıdığını kaydetti. Türkiye’nin farklı kurum ve kuruluşlarından akademisyen ve uzmanların etkinlikte yer alacağı bilgisini veren Rektör Yusuf Ulcay; “Katılımcılarımız bizlerle önemli paylaşımlarda bulunacaklar. Ulusal ve Uluslararası alanda uzman isimlerin katılımıyla düzenlediğimiz etkinlik kapsamında, yeni fikir ve projelerin oluşturulması, proje çıktılarının lisanslanması ve ürüne dönüştürülmesi de öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Çünkü artık söylemden eyleme geçmemiz gerekiyor. Bu anlayışla iyi fikir iş projeleri ve girişimcilik yarışması ile birlikte patent görüşmeleri de gerçekleştireceğiz. İyi Fikir Yarışması ile de girişimci ruha sahip insanlarımızın iş dünyasının ilgisini çekebilecek ticarileşme potansiyeli yüksek proje ve fikirlerinin hayata geçmesine destek sağlamaya ve ödüllendirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Rektör Ulcay, açılış töreninin ardından protokol üyelerine kültür merkezi girişinde açılan stantları ve fotoğraf sergisini gezdirdi.

Etkinliğe Ulutek ve Ulutek Maker Çocuk Atölyesi birlikte stantlı olarak katılım sağlamıştır.