5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde ULUTEK'e Ödül

5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde ULUTEK'e Ödül

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi 29 Kasım 2017 tarihinde Ankara Bilkent Otel’de yapıldı. Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife ÜNAL, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya ALTUNYILDIZ ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ tarafından açılış konuşmaları yapılan zirvede "Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeks Sonuçları" da açıklandı.

Geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan yeni performans endeksi hesaplama sistemine göre; finansman, teşvikler ve altyapı, Ar-Ge, kuluçka, teknoloji transferi, kurumsallaşma faaliyetleri, fikri mülkiyet, Ar-Ge sonuçları ve uluslararasılaşma gibi başlıklar altında çok sayıda parametreye göre teknoparkların bir önceki yıla ait faaliyetleri değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Değerlendirme, En İyi Gelişme Gösteren, Erken Aşama, Gelişmekte Olan ve Olgun Teknoparklar şeklinde 4 kategoride yapılmaktadır.

2016 yılına ait performans endeks sonuçlarının açıklandığı 5. TGB Zirvesi’nde her 4 kategoride ilk 3'e giren başarılı teknoparklara ödülleri verildi. Törende ULUTEK, “En İyi Gelişme Gösteren Teknoparklar” kategorisinde ikincilikle ödüllendirildi.

ULUTEK'e verilen ödülü Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda ULUTEK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Atakan AVCI ve ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet KANIK birlikte aldı. Ödül törenine, ULUTEK yöneticileri ile personelleri de katıldılar.

ULUTEK Teknopark standında; T.T.C Mühendislik, Ser-Odasan Teknoloji, Kul Elektronik ve REPG Enerji firmalarının Ar-Ge ürünleri sergilendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk ÖZLÜ, ULUTEK Teknopark standını ziyaret ederek sergilenen Ar-Ge projeleri hakkında bilgi aldı.