ULUTEK "SANTEK 2017" Fuarında

TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) iş birliğiyle organize edilen 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2017) Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde 2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

Üretim makineleri ve imalat endüstrisi, Enerji, Elektrik ve Otomasyon, Otomotiv ve otomotiv yan sanayi, metal ve sac işleme teknolojileri, liman, tersane ve gemi sanayi ve kimya sanayi gibi ana konuların yer alacağı fuarda tüm yenilikler aynı çatı altında sergilendi.

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen açılış törenine; Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanısıra; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Sanayiciler, İşadamları, Oda Başkanları ve davetliler katıldı.

TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğünde, Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) işbirliğiyle, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD), Sanayi Gazetesi, Güzeller Organize Sanayi Bölgesi destekleriyle tüm teknopark yönetici şirketleri ve teknoparklarda faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının, üniversitelerde görevli akademisyenlerin, Kocaeli Bölgesi’ nde üretimlerini sürdüren sanayiciler ile bir araya geldiği  Ar-Ge - Sanayi - Akademi (ASA) Buluşmasının dördüncüsü  02-05 Kasım 2017 tarihlerinde Kocaeli  TÜYAP 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji (SANTEK 2017) Fuarı ile birlikte gerçekleştirildi.

Santek 2017 fuarına Ulutek Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet KANIK ve Proje İzleme Değerlendirme Sorumlusu Emel MORİNA GÜZEL ile birlikte bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızdan Uludağ Çevre Teknolojileri Ltd. Şti. firması birlikte katıldı.