İLETİŞİM BİLGİSAYAR YAZILIM SİSTEMLERİ İHR. İTH. SAN. VE TİC. AŞ.

Kuruluş Yılı : 1994
Yetkili Kişi : Fatih Tuncer Hatunoğlu
Görevi : Genel Müdür
Telefon : 0224 251 41 00
Fax : 0224 271 66 84
Email : iletisim@iletisimyazilim.com
Web : www.iletisimyazilim.com​
Ofis : Kat: 3 No: 303
Sektörü           : Bilgi Teknolojileri,Yazılım

 

Firma' nın Hakkında

İletişim Yazılım; 1994 yılında Bursa’da kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin her yerine, ‘işletmelerin rekabet güçlerini arttırabilmek için, ileri teknolojilere dayalı bilgi sistem çözümleri’ geliştirmektedir. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere Türkiye'nin her yerinde, 26 yılı geride bırakan kanıtlanmış tecrübesi ve %100 yerli sermayesi ile “Akıllı İşletme Çözümleri” sunmaktadır. 

Sürdürülebilir Gelişim İçin Bilgi Temelli Yönetim' anlayışına inanan İletişim Yazılım; çağdaş ilke ve değerleri ile ürettiği ürün ve hizmetlerini sunduğu tüm iş ortaklarını rekabetçi global dünyada geleceğe taşımaktadır. İletişim Yazılım'ın şirket değerlerini oluşturan; "müşteri odaklı çalışma ilkesi, insan kaynaklarına verdiği önemi, etik değerlerin iş birliklerinde ön koşul olması ve sahip olduğu uluslararası bakış açısı" ile yapmış olduğu çalışmalar, uzun dönemli başarılı projeler olarak hayata geçmiştir.
MES sistemlerinin standartlarını oluşturan MESA International'in "Solution Provider" ve "Vendor Solution Directory" listelerinde yer alan İletişim Yazılım, CGI tarafından açıklanan "MES Product Servey 2016 ve 2018" raporuna göre MES Sistemleri konusunda ülkemizdeki öncü marka olmayı başarmıştır. BTHaber ve M2S Araştırma şirketi tarafından yapılan Bilişim 500 araştırmasının sonuçlarında İletişim Yazılım da yer alırken, "Türkiye Merkezli Yerli Üretici - Yazılım" kategorisinde 81'inci olarak önemli bir başarıya imza atmıştır.
 

İletişim Yazılım ayrıca;

 • KOSGEB bünyesinde destek kapsamında ‘Bilişim Danışmanlığı’ havuzunda yer almaktadır. 
 • TURQUALITY kapsamında danışmanlık veren firmalar arasında ‘Bilişim Danışmanlığı’ alanında akreditedir. 
 • Havelsan İş Ortakları Listesi’nde Yeterli İş Ortağı olarak yer almaktadır.
 • Microsoft Gold Partner olarak Microsoft'un çözüm ortağıdır. 
 • Yerli Malı Belgesi, Teknolojik Ürün Denetim Belgesi, Sanayi Sicil Belgesi, TSE - Hizmet Yeterlilik Belgesi sahibidir. 
 • Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı değerlendirmesi sonucunda İletişim Yazılım; Özgün Ürün ve Ar-Ge Çalışmaları (ES-301) kategorisinde yüksek puan olarak B seviye sertifika almaya hak kazanmıştır.
 • İletişim Yazılım, Akıllı Fabrika ve Akıllı İşletme isim hakkına sahiptir.
 • İletişim Yazılım 2019 yılında 25. Yıl ve Kurumsal Kimlik Revizyonunu tamamlamış olup 2020 yılında ISO 27001 ve KVKK Konusunda Çalışmalara Başlamıştır.
 • İletişim Yazılım 2016/10107 nolu patentine sahiptir.
 • İletişim Yazılım 2018 yılında T.C. Bilim ve Sanayi Bakanlığı Onaylı Ar-Ge Merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
   

Merkezi ve Ar-Ge Ofisi Bursa’da bulunan İletişim Yazılım’ın İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Kayseri gibi farklı şehirlerde ve Mısır’da olmak üzere 28 bayisi bulunmaktadır.
 
Faaliyet alanları: Tekstil, Metal, Makine, Plastik, Otomotiv, Kauçuk, Elektronik, Savunma Sanayi, Gıda, İlaç, Alüminyum, Çelik, Cam, Hizmet vb.

Ürün ve Hizmetler ;

 • CoralReef Üretim Yönetim ve Denetim Sistemi (MES)
 • ManageMind STrateji ve Kalite Yönetim Sistemi (BPM)
 • IMT Entegrasyon Ara Birimi
 • ApisCoven Talep Tahminleme Sistemi