ARGEN BİYOTEKNOLOJİ AR-GE LTD. ŞTİ.

Kuruluş Yılı : 2019
Yetkili Kişi : Prof. Dr. Gülşah ÇEÇENER
Görevi : Firma Yetkilisi / Genel Müdür
Telefon : (0224) 2808411
Fax : (0224) 2808411
Email : argenbiyotek@gmail.com
Web : -

 

Firma' nın Hakkında

 

Misyon : Yeni nesil biyoteknolojik Ar-Ge ürünlerini geniş hasta  kitlelerin kullanımına sunmak ve kişiye özgü tedavi süreçlerinin planlanmasına katkı sağlamaktır.
Vizyon : Sağlık alanında gen testlerinin yaygınlaştırılması, yeni gen testlerinin ve tekniklerinin geliştirilmesi, tanı ve tedaviyi yönlendirecek biyobelirteçlerin belirlenmesine kadar birçok farklı konuda analizler gerçekleştirerek ve biyoteknolojik ürünler geliştirilerek sağlıklı birey, sağlıklı toplum ve sağlıklı bir Türkiye oluşumuna katkı sağlamaktır.

Argen Biyoteknoloji Sağlık alanında genetik testlerin yaygınlaştırılması, yeni genetik testlerin ve tekniklerin geliştirilmesi, tanı ve tedaviyi yönlendirecek biyobelirteçler belirleyerek bu biyobelirteçlere yönelik akıllı ilaç geliştirilmesi ve üretimine kadar birçok farklı konuda araştırmalar yürütmektedir.

Argen Biyoteknoloji proje tasarımı ve yazımı, laboratuvar çalışmaları ve test tasarımı, genetik alanında kullanılan yeni nesil cihazlarla alakalı eğitimler ve uygulamalar gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektir. Bu sayede akademisyenlerin interdisipliner çalışmalar yürütmesi için ortam sunulmaktadır.

Argen Biyoteknoloji bünyesindeki cihaz ve teçhizatlar ile araştırmacıların ihtiyaç duyduğu DNA ve RNA temelli moleküler ve istatistiksel analizler hızlı ve interaktif şekilde yapılabilmektedir.

Faaliyet Alanları: 

 • Kanser Genetiği Ar-Ge Faaliyetleri
 • Kanser Tanı Kitleri Uygulama Ve Geliştirilmesi
 • Uygun Tedavi Modeli Seçim Kriterlerinin Belirlenmesi
 • Akıllı İlaç Geliştirilmesi
 • Moleküler Testler
 • Proje Danışmanlığı
 • İstatiksel Analizler Ve Anlamlaştırılmaları

Ürün ve Hizmetler : 

 1. Kanser Genetiği İle İlgili Tanı, Tedavi ve Kötü Prognozu Öngörmeye Yönelik Moleküler Analizlerin Gerçekleştirilmesi
 2. Tüm Bilimsel Araştırma Projeleri Kapsamında Gerçekleştirilmesi Planlanan DNA ve RNA temelli Moleküler Testlerin Hizmet Alımı Şeklinde Araştırmacılara Sunulması
 3. Proje Oluşturma Basamaklarında ve Deney Basamaklarında Danışmanlık Hizmeti
 4. Akademik Proje Çıktılarının İstatiksel Analizleri Ve Anlamlaştırılması