KILAVUZ AR-GE GRUBU TASARIM YAZILIM VE MÜHENDİSLİK ANALİZLERİ KOLLEKTİF ŞİRKETİ

Kuruluş Yılı : 2008
Yetkili Kişi : İ.Hakan Dedeoğlu
Görevi : Şirket Müdürü / Endüstri Mühendisi
Telefon : 0224 2808495
Fax : 0224 2808495
Email : i.hakandedeoglu@gmail.com / hakan@argekilavuzu.com
Web : www.argekilavuzu.com​
Lokasyon : Z-23  
Kuluçka Firması mı ?  : Hayır

 

Firma' nın Hakkında

2008 yılında Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyete başlayan Kılavuz Ar-Ge Grubu, Ar-Ge ve İnovasyon projelerinin yönetimi ve finansmanı konularında deneyimli uzman kadrosu ile müşteri odaklı ve yenilikçi mühendislik analizleri sunan yenilikçi Ar-Ge (innovative R&D)  temelli bir tasarım yazılım ve mühendislik firmasıdır. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren firmamız, uzman kadrosuyla başarılı gördüğü her türlü projeye de büyük önem ve destek vermektedir.

Kılavuz Ar-Ge Grubunun kuruluş amacında olduğu üzere tasarım ve mühendislik analizlerinin yanı sıra bundan sonra da firmaların ulusal ve uluslararası Ar-Ge fonlarından ve teşviklerden faydalanmaları, sanayi işbirliklerinin kurulması, teknokent/serbest bölge gibi alanlara taşınması ve ülkemizin global rekabetçiliğine katkı sağlanabilmesidir.

Tasarım ve mühendislik analizleriyle beraber kurulduğundan bugüne kadar firmamız tarafından hazırlanan projeler ile yurtiçi/yurtdışı hibe ve kredi desteklerine yapılan başvurularda yüksek başarı oranı elde edilmiştir.

Tasarım, Yazılım, Mühendislik Analizleri, Ar-Ge/İnovasyon, proje yönetimi, proje geliştirme, hibe destekler ve krediler, Ar-Ge muhasebesi, Ulusal ve Uluslararası kuruluşların Araştırma, Teknoloji Geliştirme ve Yenilik projelerinin Mali raporlanması konularında yüksek deneyim, beceri ve bilimsel yöntemleri olan Kılavuz Ar-Ge Grubu’nun hedefi firmalara ulusal ve uluslararası ölçeklerde yenilikçi Ar-Ge/İnovasyon projeleri altyapılarını bilimsel, teknik ve mali analizlerini yaparak oluşturmak, geliştirmek, yönetmek ve bu projelerin Ar-Ge fonlarından yaralanmasını sağlamak ve buna bağlı olarak onaylanan projelerin 5.Bölge Yatırımı, Patent/Faydalı Model, Teknolojik Ürünler Yatırımı destekleri ile bir sistem bütünlüğü içinde hizmet verilmektedir.

Kılavuz Ar-Ge Grubu, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurulum, sürdürme ve denetimi hizmetleri ile de Ar-Ge Reform Paketini uygulamaya başlamıştır. Firmalara fayda sağlayacak çözümlerin oluşmasıyla ilgili olarak kamu kuruluşlarının faaliyetlerini çok yakından takip ediyor, bu faaliyetleri de türev teşvikler ile senkronize olarak genişletiyoruz.

Faaliyet Alanları: Ar-Ge, Mühendislik ve Tasarım Hizmetleri.

Ürün ve Hizmetler:

  1. Mühendislik Analizleri
  2. Tasarım
  3. Ar-Ge İnovasyon Proje Teşvikleri(Tübitak Teydeb destekleri, Kosgeb destekleri)
  4. Teşviklerin Entegrasyonu(Teknoyatırım, Teknopazar destekleri, Teknolojik ürün yatırımı)
  5. Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Başvuru, Sürdürme ve Denetim Hizmetleri
  6. Avrupa Birliği Destekleri(EUREKA-H2020- CORDIS)